Jste zde

Domů » Severní Kréta

Rethymnon

Výlety z Rethymnonu

Klášter Arkadi
Autor: robertpaul

Velice oblíbeným cílem pro celodenní výlet z krétského města Rethymnon je jeskyně Ideon Andron, kde měl podle pověsti strávit své dětství bůh Zeus. První zastávkou na této výpravě je malebná horská vesnice Anogia, vzdálená jen 24 km, kterou proslavily především malby ikon.

Památky v Rethymnonu

Rethymnon - benátský přístav
Autor: narvaleos

V nově restaurované mešitě Mastampas se nachází rethymnonské Paleontologické muzeum, které přibližuje srozumitelným způsobem dlouhou a pohnutou historii ostrova Kréta. Mezi exponáty se nachází také fosílie mořských živočichů a mnoho dalších zajímavých nálezů. Rimondi je kašna z benátského období, jeden z nejelegantnějších architektonických skvostů té doby. Je zdobená čtyřmi sloupy, mezi nimiž jsou uloženy tři lví hlavy. Kašna dává spolu s věžními hodinami, které bohužel dnes již nefungují, městu benátského ducha.

Rethymnon

Část města Rethymnon
Autor: jechstra

Město Rethymnon má 30 000 obyvatel, leží 60 km od Heraklionu a 45 km od Chanie. Po obou jmenovaných městech je třetím největším městem na ostrově Kréta a leží téměř v jeho srdci. Východním směrem se nachází veliký přístav a nad ním je vidět Fortezza, zbytky benátského opevnění ze 16. století. Historie města sahá až do doby 6000-2600 př.n.l. Ve znaku má město dva hrající si delfíny, stejný symbol byl nalezen také na mincích z doby helénské.
Během dvouleté války s Turky bylo město téměř úplně zničeno.

Agios Georgios

Agios Georgios, Kréta s kostelem

Agios Georgios není vlastně ve skutečnosti pravá "obec", je tvořena jen několika domy u moře západně od města Agia Galini na ostrově Kréta. Po projetí Agia Galini zabočíte prudce vpravo na první odbočce, pak vlevo směrem na Melambes. Cesta je klikatá a vyasfaltovaná. Asi po čtyřech kilometrech odbočíte vlevo na prašnou cestu na Agios Georgios, na odbočce označené "Niko Cafe Bar – Rooms". Odsud je to už jen asi 3 kilometry. Těsně před místem se cesta dělí vlevo k Nikosu, vpravo na Jorgos.

Kréta na Facebooku

Chania

18.06.2018 - 12:00

Light rain showersNorthwest, Gentle breeze, 3.4 m/s24°C

0.9 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Heraklion

18.06.2018 - 12:00

FairNorthwest, Moderate breeze, 5.6 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.1 hPa

Ierapetra

18.06.2018 - 09:00

FairSouthwest, Light air, 1.0 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.