Jste zde

Domů » Jižní Kréta

Agia Galini

Agia Galini - pláž

Agia Galini - písečná pláž na pobřeží

Velmi čistá pláž, která nebývá přeplněná. Autem je velmi dobře dostupná a využívají ji převážně hosté z blízkých hotelů. Tvoří ji jemný písek okrové až šedé barvy, dno se pozvolna a mírně svažuje, místy se může vyskytnout i nějaký kámen. Voda je velmi klidná, téměř nejsou vlny, působí lehce kalným dojmem. Občas v ní plave mořská tráva, která se může vyskytnout i na pobřeží. Koupání je zde velmi příjemné a bezpečné. Ač tu bývá mnoho hotelových hostů, přesto je tu klid a je tak ideálním místem pro relaxaci či přečtení knihy. Nemačká se tu lehátko vedle lehátka.

Hotel Adonis, Agia Galini

Apartmánový hotel Adonis v oblasti Agia Galini

Malý hotel jednoduché střední kategorie pro hosty, kteří milují přírodu. Hotel je rodinného typu. Leží v klidné oblasti na okraji města Agia Galini. Celkem zde najdete 42 obytných jednotek, které jsou rozdělené do vícero budov. Po pár minutách chůze se dostanete do centra města k přístavu a hlavnímu náměstí, kde máte možnost nákupů nebo návštěv mnoha taveren a kaváren.
Letiště se nachází v Heraklionu, asi 75 km od hotelu.

Agia Galini

Pobřeží Agia Galini

Město Agia Galini na jihu Kréty leží asi 75 km od hlavního města Heraklion a 80 km od města Rethymnon. Leží na úpatí pohoří zvaného Psiloritis. Hora Psiloritis je uprostřed masivu Ida a se svou výškou 2456 metrů je nejvyšší horou na Krétě. Silnice vedoucí z hlavního města Heraklion do města Agia Galini je velice dobře upravená. Přijíždíte-li od Heraklionu, je východním směrem vidět náhorní plošina Messara a západním směrem skalní masiv Ida.

Kréta na Facebooku

Chania

18.06.2018 - 12:00

Light rain showersNorthwest, Gentle breeze, 3.4 m/s24°C

0.9 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Heraklion

18.06.2018 - 12:00

FairNorthwest, Moderate breeze, 5.6 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.1 hPa

Ierapetra

18.06.2018 - 09:00

FairSouthwest, Light air, 1.0 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.