Jste zde

Domů » Severní Kréta

Chania

Pláž Galatas

Krétská pláž Galatas

Dlouhá, členitá pláž Galatas u letoviska Chania na řeckém ostrově Kréta má velmi jemný písek, kde se ale občas vyskytnou i nějaké ty oblázky. Voda je tu křišťálově průzračná, pobřeží velmi čisté, pláž se tady pravidelně uklízí.

K pláži se nejlépe dostanete buď pěší chůzí nebo autem. Bývá často dost zaplněná návštěvníky, ale ne doslova přeplněná. Galatas nabízí velkou vodní plochu ke koupání s malými vlnami, kde je koupání naprosto bezproblémové a bezpečné i pro ty nejmenší.

Pláž Nea Chora Beach - Chania

Pláž Nera Chora

K pláži Nea Chora Beach na severu ostrova Kréta se dostanete několika způsoby. Hosté, kteří jsou ubytovaní v její blízkosti, si k ní dojdou pohodlně pěšky. Ale i turisté, kteří jsou ubytováni ve větší vzdálenosti, mají několik možností tuto pláž navštívit. Mohou využít přímé autobusové spojení nebo si zapůjčit auto.

Chania - pamětihodnosti 2.díl

Pobřeží Chanie s Námořním muzeem

Symbolem města Chania je faros (česky maják) s minaretem, který vznikl za egyptské nadvlády v letech 1821 - 1841 a byl vystaven podle benátských návrhů. Vysoká dvoupatrová budova se silnými zdmi byla sídlem představitelů města a církevní školou. Dnes se zde nachází muzeum středomořské architektury.

Chania - pamětihodnosti 1.díl

Chania - katedrála Trimartyri
Autor: Shepard4711

V Chanii najdete spoustu zajímavých pamětihodností. Katedrála Trimartyri je basilika, která sestává ze tří částí a pochází z roku 1860. Židovská městská část, zvaná Evraiki, se nachází na severozápadě hned za přístavem. Vysoce postavení Židé měli své domy v ulici Odos Kondilaki, která byla hlavní ulicí této části města. V jedné postranní ulici můžeme objevit synagogu Kehal Hayyim.

Chania

Chania
Autor: Shepard4711

Každý kdo se již proplétal úzkými uličkami Chanie nebo zažil atmosféru tržnice a denní, či noční návštěvu taverny v přístavu, na tento zážitek nikdy nezapomene. Město je klenotem Kréty, je to pulzující přímořské středisko s 60 000 obyvateli. Symbolem města je jeho maják Faro. Letovisko se skládá ze dvou částí, z té původní s přístavem a z moderní části. Stará část je vlastně jedno velké muzeum historie s mnoha původními veneziánskými domy a mnoha dalšími svědky bohaté minulosti. Chloubou původní části je také židovská čtvrť se svou synagogou Etzt Hayyim.

Kréta na Facebooku

Chania

19.02.2018 - 23:00

RainEast-northeast, Light air, 1.0 m/s12°C

0.3 mm srážek

Tlak: 1013.3 hPa

Heraklion

19.02.2018 - 23:00

Partly cloudySouth, Light air, 1.3 m/s13°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.7 hPa

Ierapetra

20.02.2018 - 00:00

Partly cloudyNorth-northeast, Light air, 0.4 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.