Jste zde

Domů » Severní Kréta

Chania

Pláž Galatas

Krétská pláž Galatas

Dlouhá, členitá pláž Galatas u letoviska Chania na řeckém ostrově Kréta má velmi jemný písek, kde se ale občas vyskytnou i nějaké ty oblázky. Voda je tu křišťálově průzračná, pobřeží velmi čisté, pláž se tady pravidelně uklízí.

K pláži se nejlépe dostanete buď pěší chůzí nebo autem. Bývá často dost zaplněná návštěvníky, ale ne doslova přeplněná. Galatas nabízí velkou vodní plochu ke koupání s malými vlnami, kde je koupání naprosto bezproblémové a bezpečné i pro ty nejmenší.

Pláž Nea Chora Beach - Chania

Pláž Nera Chora

K pláži Nea Chora Beach na severu ostrova Kréta se dostanete několika způsoby. Hosté, kteří jsou ubytovaní v její blízkosti, si k ní dojdou pohodlně pěšky. Ale i turisté, kteří jsou ubytováni ve větší vzdálenosti, mají několik možností tuto pláž navštívit. Mohou využít přímé autobusové spojení nebo si zapůjčit auto.

Chania - pamětihodnosti 2.díl

Pobřeží Chanie s Námořním muzeem

Symbolem města Chania je faros (česky maják) s minaretem, který vznikl za egyptské nadvlády v letech 1821 - 1841 a byl vystaven podle benátských návrhů. Vysoká dvoupatrová budova se silnými zdmi byla sídlem představitelů města a církevní školou. Dnes se zde nachází muzeum středomořské architektury.

Chania - pamětihodnosti 1.díl

Chania - katedrála Trimartyri
Autor: Shepard4711

V Chanii najdete spoustu zajímavých pamětihodností. Katedrála Trimartyri je basilika, která sestává ze tří částí a pochází z roku 1860. Židovská městská část, zvaná Evraiki, se nachází na severozápadě hned za přístavem. Vysoce postavení Židé měli své domy v ulici Odos Kondilaki, která byla hlavní ulicí této části města. V jedné postranní ulici můžeme objevit synagogu Kehal Hayyim.

Chania

Chania
Autor: Shepard4711

Každý kdo se již proplétal úzkými uličkami Chanie nebo zažil atmosféru tržnice a denní, či noční návštěvu taverny v přístavu, na tento zážitek nikdy nezapomene. Město je klenotem Kréty, je to pulzující přímořské středisko s 60 000 obyvateli. Symbolem města je jeho maják Faro. Letovisko se skládá ze dvou částí, z té původní s přístavem a z moderní části. Stará část je vlastně jedno velké muzeum historie s mnoha původními veneziánskými domy a mnoha dalšími svědky bohaté minulosti. Chloubou původní části je také židovská čtvrť se svou synagogou Etzt Hayyim.

Kréta na Facebooku

Chania

18.06.2018 - 12:00

Light rain showersNorthwest, Gentle breeze, 3.4 m/s24°C

0.9 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Heraklion

18.06.2018 - 12:00

FairNorthwest, Moderate breeze, 5.6 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.1 hPa

Ierapetra

18.06.2018 - 09:00

FairSouthwest, Light air, 1.0 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.