Jste zde

Domů » Severní Kréta

Georgioupolis

Georgioupolis a zajímavosti

Georgioupolis - kaple Ágios Nikólaos

Letovisko Georgioupolis, které je ideální volbou ke strávení dovolené na ostrově Kréta, nabízí kromě ideální polohy také řadu turistických zajímavostí. Jednou z nich je například rybářský přístav, ke kterému se dostanete pokud půjdete z náměstíčka směrem k moři, přitom se držte na levé straně. Vpravo od řeky, na konci dlouhého mola, se nachází kaple Ágios Nikólaos a vlevo od řeky taverna Arkadi. Na opačném konci zálivu Kaliváki, v západní části města, se nachází ve svahu mysu Drápano další kaple, která určitě také stojí za procházku.

Pláž Georgioupolis

Pláž Georgioupolis
Autor: michalispol

Jedná se o jednu z nejkrásnějších pláží na Krétě, na které se dá i bydlet. Také proto je tu postaveno několik hotelů přímo na pláži. Ale i mimo samotné město Georgioupolis jsou některé hotely umístěné na široké pláži. Pláž je dobře dostupná jak pěší chůzí, tak i autem. Je pokrytá jemným okrovým pískem bez kamínků, i mořské dno je tvořeno jen pískem, žádné kameny tu nejsou. Samotná pláž leží ve velikém zálivu, s pěknými udržovanými a pěstěnými úseky u hotelů.

Georgioupolis

Krétské městečko Georgioupolis, pobřeží

Město Georgioupolis je vzdáleno přibližně 35 km východně od města Chania a 27 km od města Rethymnon. Obec je jedním z největších turistických středisek v této oblasti, pyšní se téměř desetikilometrovou písečnou pláží, která bývá o víkendu hojně navštěvována i místními obyvateli. Mnoho hotelů se nachází přímo u silnice, která kopíruje pobřeží. V kontrastu s ostatními přímořskými letovisky na východním pobřeží není toto letovisko tvořeno jen hotely, ale má také své vlastní centrum.

Georgioupolis - okolí

Sladkovodní jezero Kornas - Georgioupolis, Kréta

Turisté, kteří hledají také nádhernou přírodu, si zde přijdou na své, neboť v okolí je opravdu mnoho zajímavých míst. Necelých 6 km směrem do vnitrozemí se nachází sladkovodní jezero Kournas, jehož průměr je 1,5 km a hloubka 60 metrů. Při pohledu na vodní hladinu obklopenou hřebeny hor si můžete připadat jako někde v Alpách. Kolem celého jezera se nacházejí taverny a kavárny s nádherným výhledem na okolní kopce a na moře. Je zde také možnost zapůjčení šlapadel.

Kréta na Facebooku

Chania

20.07.2018 - 00:00

Clear skySouthwest, Gentle breeze, 5.1 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1008.4 hPa

Heraklion

20.07.2018 - 00:00

Clear skyWest, Light breeze, 1.8 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1008.3 hPa

Ierapetra

20.07.2018 - 01:00

Clear skyNorth, Light breeze, 2.1 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.