Jste zde

Domů » Jižní Kréta

Chora Sfakion

Pláž Glyka Nera, Chora Sfakion

Pohled na krétskou pláž Glyka Nera pod skalami

Pláž Glyka Nera na jižním pobřeží ostrova Kréta je také přezdívaná jako "sladkovodní". Pokud totiž vyhrabete na pobřeží důlek, objeví se sladká voda. Nudisté jsou zde také na správném místě. Je tu dovoleno i kempování, stan by ale neměl stát přímo pod skalním útesem, neustále hrozí riziko, že pasoucí se kozy uvolní nahoře nějaké kameny.

Chora Sfakion - výlety

Chora Sfakion - propast Ilingas

Mezi oblíbené výletní cíle z městečka Chora Sfakionu na Krétě patří například propast Ilingas, divoká propast Aradena nebo výlet z Anopolisu do autonomní obce Loutro. Zvláštností je také pláž Glyka Nera, což v překladu znamená sladké povodí. Svůj název získala podle sladkovodních pramenů, které zde vyvěrají.

Agios Ioannis

Chora Sfakion na Krétě na trase k vesnici Anopolis

Malá klášterní vesnice Agios Ioannis na "konci světa", přesněji řečeno na konci cesty na západ z letoviska Chóra Sfakion na Krétě. Lidem, kteří trpí úzkostí, se nedá cesta přes vesnice a rokli Anopolis a Aradena doporučit, i když mezitím došlo k jejímu rozšíření.
Místo nenabízí žádný obchod s potravinami. Z plánovaných velkých hotelových komplexů se dosud nic nepostavilo. S výjimkou jedné místní kavárny - kafenie zde neexistuje žádná možnost posezení a zábavy.
Veřejná doprava tu není k dispozici.

Chora Sfakion

Chora Sfakion
Autor: zenra

Chora Sfakion, nebo zkráceně jen Sfakia, leží na jižním pobřeží západní Kréty a patří k prefektuře Chania. Přijíždíte-li do města z Chanie, musíte se držet směrem na Vrisses. Po té, co minete náhorní plošinu Asfikou, se jedna z nejmalebnějších silnic na jižní Krétě začne svažovat k pobřeží.

Kréta na Facebooku

Chania

20.07.2018 - 00:00

Clear skySouthwest, Gentle breeze, 5.1 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1008.4 hPa

Heraklion

20.07.2018 - 00:00

Clear skyWest, Light breeze, 1.8 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1008.3 hPa

Ierapetra

20.07.2018 - 01:00

Clear skyNorth, Light breeze, 2.1 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.