Jste zde

Domů » Jižní Kréta

Plakias

Plakias - okolí

Výlet do Myrthiosu na Krétě s výhledem na Plakias

Nad městem Plakias se rozkládá malá horská vesnice Myrthios, kde se nachází dvě taverny, obě s výtečnou kuchyní specializující se na tradiční řecké speciality a s nezapomenutelným výhledem na pláž.

Mezi nejkrásnější pláže v okolí patří pláž Souda s impozantním výhledem na hory, písečná pláž Damnoni, pláž Triopetra z jemného štěrku a největší atrakcí je bezesporu okouzlující palmová pláž Preveli, patřící k nejkrásnějším plážím na ostrově Kréta, která je pohodlně dostupná člunem.

Plakias

Plakias
Autor: Paradasos

Obec Plakias leží asi 70 km jižně od města Rethymnon a náleží k jeho prefektuře. Toto malé přímořské letovisko je obklopeno pahorkatinou a malými zátokami, vhodnými ke koupání. Rozkládá se na úpatí propasti Kourtaliotiko, jejíž výběžky jakoby město objímaly. V obci se nachází škola, kostel, několik kaváren a taveren, cukrárny a supermarkety. V úzkých uličkách najdete také umělecké ateliéry, malé dílny s ruční výrobou. Město Plakias sice zasáhl turistický ruch, ale nijak mu neubral na kráse.

Po stopách pirátů - výlet jihem Kréty

Prosluněná dlouhá písčitá pláž Plakiasu

Přibližně 30 km od města Rethymnon protéká nádherným městem Plakias potok Kotsifis a ústí zde do Libyjského moře. Přímořské středisko Plakias se rozkládá v nádherné přírodě a jeho prosluněné dlouhé písčité pláže se právem nazývají rajským zákoutím. Je až podivuhodné, ale zároveň i potěšující, jak málo hotelů se zde nachází. Tato rybářská vesnička sestávala před několika desítkami let jen z několika domků, ale poté co ji v 6O.

Kréta na Facebooku

Chania

18.06.2018 - 12:00

Light rain showersNorthwest, Gentle breeze, 3.4 m/s24°C

0.9 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Heraklion

18.06.2018 - 12:00

FairNorthwest, Moderate breeze, 5.6 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.1 hPa

Ierapetra

18.06.2018 - 09:00

FairSouthwest, Light air, 1.0 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.