Jste zde

Domů » Jižní Kréta

Frangokastello

Pevnost Frangokastello

Krétská pevnost Frangokastello

Benátská pevnost Frangokastello se nachází na jižním pobřeží řeckého ostrova Kréta, přibližně 80 km jihovýchodním směrem od města Chania. Z Chanie se k pevnosti dostanete přes vesničku Vrisses a náhorní plošinu Askifou, směrem na Chora Sfakion.

Vesnice Frangokastello

Část pevnosti Frangokastello
Autor: bente_aj

Značně protáhlá vesnice Frangokastello se nachází na jižním pobřeží ostrova Kréta, asi 12 km východně od letoviska Chora Sfakion. Obec se nedá ani přímo označit za vesnici, protože zde nenajdete žádné centrum. Budovy jsou rozprostřeny do roviny, jako by tady nějaký obr prostě rozkutálel pár domečků nejrůznějších tvarů.

Frangokastello - tipy na výlet

Kallikratis - cesta přírodou

V okolí letoviska Frangokastello je několik turistických tras, spadajících do evropského značení E4. Jednou z lehčích, kterou můžete zvládnout i s dětmi za 6 hodin, je žlutočerně značená trasa do propasti Kallikratis. V létě je zde málo stínu a dost vysoké teploty, proto prosím myslete na dostatek tekutin a pokrývku hlavy. Cesta se dá zvládnout ve sportovní obuvi, první část vede po asfaltové cestě a dále pak po zpevněné komunikaci.

Frangokastello

Frangokastello, Kréta - pláž

Městečko Frangokastello leží na jihozápadě Kréty, asi 65 km od města Chania. Pojedete-li z Chanie směrem na Vrisses přes náhorní plošinu Askifou a dále dolů k soutěsce Imbros, zažijete úžasnou cestu, kterou si vychutnáte doslova všemi smysly. Vůně divokého koření, cedrů a cypřišů vás bude provázet až do samotného střediska, jehož okolí je oproti okolním, zelenajícím se údolím, propastem a náhorním plošinám poměrně suché. Na pobřeží jsou duny a několik hezkých písečných pláží.

Kréta na Facebooku

Chania

18.06.2018 - 12:00

Light rain showersNorthwest, Gentle breeze, 3.4 m/s24°C

0.9 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Heraklion

18.06.2018 - 12:00

FairNorthwest, Moderate breeze, 5.6 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.1 hPa

Ierapetra

18.06.2018 - 09:00

FairSouthwest, Light air, 1.0 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.