Jste zde

Domů » Severní Kréta

Amoudara

Ammoudara

Pláž Amoudara Beach u stejnojmenného letoviska

Malé přímořské letovisko Ammoudara najdete u silnice mezi městy Agios Nikolaos a Sitia. Místní pláž je krásná, ale poměrně úzká a leží hned vedle dopravní tepny. Restaurace a bary leží na opačné straně silnice, takže číšníci se musí neustále prodírat silničním provozem.
V místě je několik možností ubytování.

Amoudara

Amoudara - malý kostel
Autor: Paradasos

Na východ i na západ od Heraklionu se rozkládají dlouhé písečné pláže. Amoudara, ležící 6 kilometrů západním směrem od Heraklionu, má největší turistickou infrastrukturu. Najdeme zde mnoho krásných hotelů, ale také ostrovní elektrárnu, kterou nelze přehlédnout. Zato kvalita písku na hotelových plážích je perfektní. Blízkost města Heraklion a jeho historických památek jako například Knossos, Archeologické muzeum či Staré město dělají ze střediska Amoudara vyhledávaný cíl turistů.

Pláž Amoudara

Pláž Amoudara
Autor: Paradasos

Často navštěvovaná je pláž Amoudara, na severním pobřeží Kréty. Je dlouhá a hezká, autem velmi dobře dostupná a využívají ji převážně hosté z blízkých hotelů. Bývá tak často dosti plná, ale ne přeplněněná. Je tvořena jemným pískem a stejné je i dno, které se postupně svažuje. Místy se vyskytne i nějaký kámen. Čistota vody závisí na síle vln. Obvykle se dá koupat bez potíží a voda je v pořádku, ale zejména ke konci sezóny může být vlnobití silnější, voda se pak zakalí a plave v ní mořská tráva.

Kréta na Facebooku

Chania

20.07.2018 - 00:00

Clear skySouthwest, Gentle breeze, 5.1 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1008.4 hPa

Heraklion

20.07.2018 - 00:00

Clear skyWest, Light breeze, 1.8 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1008.3 hPa

Ierapetra

20.07.2018 - 01:00

Clear skyNorth, Light breeze, 2.1 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.