Jste zde

Domů » Jižní Kréta

Koutsounari

Koutsounari - pěší výlety

Koutsounari - nedaleká propast Sarakina
Autor: El Groo

Milovníci pěší turistiky mohou v okolí Koutsounari navštívit blízkou propast Red Butterfly Gorge, neboli Motýlí propast. Pro cestu je nutná pevná turistická obuv. Mezi další oblíbené cíle patří propasti Sarakina,Mirtos anebo Dasaki. První dvě jmenované jsou malé propasti na úpatí pohoří Lazaros a pozvolně přecházejí jedna ve druhou.

Pláž Koutsounari

Pláž Koutsounari

Pláž Koutsounari má tmavošedé až téměř černé malé oblázky a průzračně čistou vodu. Je to opravdu krásné místo pro šnorchlování. Pláž je snadno dostupná, dá se k ní dobře dojet i autem. Bývá tu dost koupajících, ale není přeplněná. Pobřeží je krásně čisté, černošedé oblázky bývají dost horké, je dobré mít na pobřeží boty, tyto ale ve vodě nejsou zapotřebí. I když i mořské dno pokrývají malé oblázky, dá se po nich dobře chodit.

Koutsounari

Část městečka Koutsounari

Středisko Koutsounari leží na jihovýchodě ostrova Kréta a náleží k prefektuře Lassithi. Je vzdáleno 10 km od města Ierapetra na jihu a 50 km od města Agios Nikolaos na severu. Malé letovisko, které vzniklo teprve v 70. letech minulého století, se rozkládá na svahu pohoří Sitia. Najdete zde jen několik malých soukromých penzionů, nejsou zde žádné diskotéky ani kavárny, jen dvě taverny, které stojí přímo na pláži.

Z Koutsouras do Kavousi - výlet

Výlet po východní Krétě

Trasu o délce cca 27 km, vedoucí divokou a zároveň romantickou horskou krajinou pohoří Thriptis (nejvyšší vrchol Afendis Christos, 1476 m), je možné absolvovat bezpečně jen s terénním vozidlem. Doba jízdy je bez větších zastávek odhadnuta na asi 2,5 hodiny. V cíli na vás bude ve městě Kavousi čekat nejstarší olivovník Kréty.

Kréta na Facebooku

Chania

20.07.2018 - 00:00

Clear skySouthwest, Gentle breeze, 5.1 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1008.4 hPa

Heraklion

20.07.2018 - 00:00

Clear skyWest, Light breeze, 1.8 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1008.3 hPa

Ierapetra

20.07.2018 - 01:00

Clear skyNorth, Light breeze, 2.1 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.