Jste zde

Domů

Pláže

Dovolená v Bali, 1. část

Přístav a pláž v letovisku Bali na Krétě
Autor: m a g i e

Bali, které se nachází mezi městy Rethymnon a Heraklion, je krásné přímořské letovisko na řeckém ostrově Kréta.

V posledních dvou až třech desetiletích se rychle rozrostlo a stalo se oblíbeným místem pro rodinnou dovolenou, a to především díky krásným plážím.

Na rozdíl od mnoha jiných letovisek na severním pobřeží Kréty, kde se nacházejí hlučné bary a diskotéky, je ale v noci poměrně klidné.

Pláž Galatas

Krétská pláž Galatas

Dlouhá, členitá pláž Galatas u letoviska Chania na řeckém ostrově Kréta má velmi jemný písek, kde se ale občas vyskytnou i nějaké ty oblázky. Voda je tu křišťálově průzračná, pobřeží velmi čisté, pláž se tady pravidelně uklízí.

K pláži se nejlépe dostanete buď pěší chůzí nebo autem. Bývá často dost zaplněná návštěvníky, ale ne doslova přeplněná. Galatas nabízí velkou vodní plochu ke koupání s malými vlnami, kde je koupání naprosto bezproblémové a bezpečné i pro ty nejmenší.

Dovolená v Matale, 1. část

Krétská vesnice Matala
Autor: Rudi Heim

Matala se nachází na jižním pobřeží řeckého ostrova Kréta, na dolním konci planiny Messara, asi 70 km od Heraklionu. Čím více se budete blížit po silnici od Festosu, tím méně uvidíte hory po pravé i po levé straně.

Panormo a pláže

Panormo
Autor: Romtomtom

Panormo (nebo také Pánormos) je malé přímořské letovisko na severním pobřeží ostrova Kréta, mezi městy Heraklion a Rethymnon. Přesně na tomto místě ztrácí krétské severní pobřeží svou skalnatou divokost směrem od místa Agia Pelagia. Útesy spadají do moře pozvolna, vznikly tu malé plošiny jako zázemí pobřežního pásu.

Do vesnice přijedete po krátké příjezdové silnici (1 km) od "New Road". Na tom samém místě odbočuje ostatně silnice do vnitrozemí do Perama a spojuje tak starou silnici "Old Road" přes hory s novou silnicí. Vzdálenost je asi 8 km.

Pláž Shinaria

Pláž Shinaria
Autor: g.gregorini

Na jižním pobřeží ostrova Kréta, přibližně 10 km východně od letoviska Plakias, se nachází malý výběžek s idylickou písečnou pláží.

Pláž Shinaria je z vesnice Lefkogia velice dobře značená, přibližně ve středu obce odbočuje úzká silnice vpravo k zátoce. Přes výběžek vede značně poničená asfaltová silnice, po jejímž levém břehu je vidět otevřený vodní kanál. Nejprve vede cesta vzhůru, kdy se vám naskytne nádherný výhled na hory a moře, a po asi 3 km vede cesta opět dolů.

Lentas

Lentas

Silnice z města Agii Deka do vesnice Lentas se vine za obcí Platanos olivovými háji, dokud se nevyšplhá nahoru na "chudé" svahy pohoří Asteroússia. Jen sporadicky tu ještě potkáte malé, nově vysazené olivové háje. Z výšky se vám naskytne nádherný výhled na Libyjské moře. Obzvláště pěkná je vesnice Miamou, ležící stranou na svahu.

Stránky

Kréta na Facebooku

Chania

18.06.2018 - 12:00

Light rain showersNorthwest, Gentle breeze, 3.4 m/s24°C

0.9 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Heraklion

18.06.2018 - 12:00

FairNorthwest, Moderate breeze, 5.6 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.1 hPa

Ierapetra

18.06.2018 - 09:00

FairSouthwest, Light air, 1.0 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.