Jste zde

Domů » Ubytování hledám, doporučuji ...

Pro dovolenou Heraklion nebo Georgioupolis? 1265

Zdravím znalce Řecka a mám otázku Chtěl bych někdy v červnu 2010 navštívit se svojí přítelkyní poprvé v životě Krétu. Letenku bychom si zajistili sami a na místě bychom si chtěli půjčit auto, abychom se mohli dostat také trochu dál, než jen na pláž v blízkosti ubytování. Předběžně jsme si vyhlídli tato čtyři místa Bali, Panormos, Georgioupolis a ještě Agia Pelagio. Užít bychom si chtěli především koupání, nějaké výlety, dobré jídlo a pití. Pokud by nám mohl někdo doporučit hezké ubytování, byl bych vděčný, stejně tak i za informaci o nějakých místních zajímavostech, či tipy na výlety.

Ahoj Já bych odporučoval Krétu jižní a přitom můžete zažít i zajímavou jízdu průsmykem. Z místa Vrisses na severozápadní straně ostrova, ještě na západ od Rethymno, se dá jet směrem na Chóra Skafíon. Užijete si nádhernou cestu průsmykem a když pak odbočíte na Frankokastello Frangokástello, můžete si někde v těchto místech hledat ubytování. Je to nádherné místo a půjčené auto vám tu vykoná dobré služby. Blázinec severního pobřeží Kréty nechte klidně za sebou. K hezkým výletům budete mít na dosah zajímavé propasti, ale i rozsáhlé planiny. Přitom budete přímo u moře s velmi hezkým pobřežím, které má spoustu vynikajících pláží, jednu dokonce s písečnými dunami. Celá ta oblast se jmenuje Sfakiá a na místní kulinářské speciality budete jistě ještě dlouho vzpomínat. Myslím, že vám Kréta přiroste k srdci. Hudec

Podle mne je nejlepší volbou Georgioupolis, protože je to hezké místo a má super pláže. Pobřežní dálnice také neprochází v bezprostřední blízkosti pláže. Měli byste také dobrou základnu pro výlety ať již k soutěsce Samaria, pláži Balos, nebo k laguně Elafonissos. K potulování po městě a nákupům se dají využít jak Chania, tak i Rhetymnon. Nezajímavý není ani výlet na jižní pobřeží, v jehož rámci je možné si prohlédnout Frangokastello. Myslím, že přivítáte i menší počet hotelů, než je mezi Rhetymnon a Agios Nikolaos. Siska

Kréta na Facebooku