Jste zde

Domů » Severní Kréta

Bali

Dovolená v Bali, 2. část

Kostelík u letoviska Bali na Krétě
Autor: S. Rae

Navzdory rostoucímu počtu návštěvníků není letovisko Bali hustě zastavěné, a to i díky blízkým horám, které svými rozeklanými skalami neumožňují hustou výstavbu.

Vyznavači pěší turistiky tak mohou snadno strávit den dále od Bali, a blíže poznat ostrov Kréta i místní obyvatele.

Z okolních vrcholků se jim naskytne nádherný výhled na záliv.

Pokud nechcete jen tak ležet na pláži, nabízí se i jiné alternativy, jako např. šlapadla, vodní lyže nebo jízdu na motorovém člunu.

Dovolená v Bali, 1. část

Přístav a pláž v letovisku Bali na Krétě
Autor: m a g i e

Bali, které se nachází mezi městy Rethymnon a Heraklion, je krásné přímořské letovisko na řeckém ostrově Kréta.

V posledních dvou až třech desetiletích se rychle rozrostlo a stalo se oblíbeným místem pro rodinnou dovolenou, a to především díky krásným plážím.

Na rozdíl od mnoha jiných letovisek na severním pobřeží Kréty, kde se nacházejí hlučné bary a diskotéky, je ale v noci poměrně klidné.

Pláž Bali

Pláž Bali

Pláž Bali je s velmi jemným pískem, se žlutavou až okrovou barvu. Je dlouhá asi 350 m a široká asi 30 m. Leží v zálivu a proto tu nehledejte velké vlny, bývají spíše nepatrné. Záliv sestává ze dvou částí, dostupný je vodou anebo delší procházkou po silnici. Bývá tu hodně plno, ale ne přeplněno. Pobřeží je velmi čisté, pozvolna se svažuje do moře a i tady je jen jemný písek. Příjemné jsou na pláži sprchy a převlékárny.

Bali

Kréta - část letoviska Bali
Autor: Jacob Johan

Přímořské středisko Bali se nachází na severu Kréty mezi městy Rethymnon a Heraklion. Oblast kolem Bali je jen řídce osídlená. Strmé svahy kopců lemují příjemné přímořské středisko s jeho malými, ale útulnými plážemi. Panorama je vskutku impozantní. Hotely a apartmány se vinou od přístavu až nahoru do kopců, většina z nich má nádherný výhled na pláž. Z původního charakteru rybářské osady se toho bohužel příliš nedochovalo, ale rybáře zde najdete i v současné době.

Kréta na Facebooku