Jste zde

Domů » Severní Kréta

Kolimbari

Kolimbari - výlety

Díky své poloze nabízí letovisko Kolimbari možnost podniknout bezpočet výletů. K nejoblíbenějším na jižním pobřeží patří pláž Elafonissi, výlet člunem do chráněné oblasti Balos, trasa do nejdelší evropské propasti Samaria nebo celodenní výlety lodí na ostrovy Santorini, Knossos nebo Festos.

Kolimbari - klášter Moni Gonias

Kolimbari - klášter Moni Gonias

Středověký klášter Moni Gonias, který se majestátně vypíná přímo na skále nad mořem, je symbolem letoviska Kolimbari. Uvnitř se nachází vzácná sbírka ikon a malé muzeum. V boji proti Turkům sehrál klášter významnou úlohu. Byl prvním klášterem, který byl v 19. století osvobozen.

Kolimbari

Krétské městečko Kolimbari u moře

Bývalá rybářská vesnice Kolimbari se nachází 22 km od Chanie, západním směrem. Rozkládá se na úpatí jen málo osídleného poloostrova Rodopou, který je vyhlášen přírodní rezervací. Žije zde asi 1300 obyvatel. Okolí je zalesněné především cypřiši, platany a olivovníky. Olej, který se zde presuje, získal hned několik ocenění za kvalitu, dá se koupit ve všech specializovaných prodejnách po celé Evropě. Sníh pokrývající až do konce května Lefka Ori (Bílé hory), zatímco teploty na pobřeží dosahují 26 stupňů, vytváří jedinečnou kulisu.

Kréta na Facebooku